Album Józefa Ambrozowicza z tekstem Stanisława Kłosa "Podkarpackie. Magia pogranicza" przedstawia tę część Polski jako krainę niezwykłą, mającą w sobie coś mistycznego i magicznego
"Zawsze pisaliśmy o innych, teraz napisaliśmy o sobie: o własnych sukcesach i porażkach, nadziejach i zwątpieniach. I o tym, co przeżywaliśmy, obserwując jak zmienia się region wraz z upływającym czasem” – czytamy w nocie od wydawcy. „Wielu z naszych kolegów z entuzjazmem włączyło się w nurt powojennej rzeczywistości. Z czasem ten entuzjazm słabł. Nasze poglądy ewoluowały w miarę jak początkowe ideały studziła szara rzeczywistość. (...) Te wspomnienia są ważne, bo są w nich osobiste przeżycia i emocje, oddany jest nastrój i klimat czasów, w których żyliśmy i które długo jeszcze będą przedmiotem badań i analiz publicystów i historyków. Tylko nas już nie będzie ...” – przekonuje wydawca liczącej ponad 350 stron publikacji.
Klasztor w Leżajsku (pow. leżajski, woj. podkarpackie) należy do najważniejszych w Prowincji. Znajduje się tu najważniejsze w diecezji przemyskiej sanktuarium maryjne - Matki Bożej Pocieszenia. Przepiękna bazylika pw. Zwiastowania NMP urzeka pięknem, a pobliskie dróżki zachęcają do modlitwy. To powody, dla których do Leżajska przybywają rzesze wiernych zarówno z okolicy, jak i z dalszych stron.
Książka zawiera szczegóły udanych kuracji uryną w przypadkach zwykłego przeziębienia, reumatyzmu, artretyzmu, zapalenia śluzowego, otyłości, prostaty, ropotoku i wielu innych zaburzeń i chorób.
Opowiadania o potędze uczucia miłości powstałe blisko siedemset lat temu. Po raz pierwszy pisarz odsłonił w nich bez ogródek świat zmysłów i namiętności, czyniąc to z wielką kulturą. Dekameron przez wieki czytano z wypiekami na twarzy. Opowiadania napisane głównie dla rozrywki uczą uznania dla ludzkiego umysłu i inteligencji, podziwu dla natury, wykpiwają głupotę i pychę.
Bogato ilustrowana książka, opatrzona ilustracjami dzieci, zawiera wiele ciekawych tekstów utworów i nuty do nich. Tytuł ten może zainteresować nie tylko rodziców i dzieci, ale także dostarczyć wiele pomysłów do zajęć w szkołach i przedszkolach.
Statek, na którym płynął Robinson, tonie w morzu a on sam trafia na bezludną wyspę, gdzie od podstaw musi zbudować cywilizowany świat, by przetrwać i poradzić sobie z własną samotnością.
Pod koniec 2020 r. ukazała się kolejna, druga już wspólna książka literacka autorstwa małżeństwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej i Włodka Gąsiewskiego, w której jak sam tytuł wskazuje znajdują się listy obojga małżonków podczas pobytu Krystyny w USA w 2000 r. oraz wiersze Włodka, wysyłane w tym czasie do żony, jako forma poetyckiej korespondencji. Do tego dochodzi jeszcze kilka e-maili oraz listów i kartek pocztowych dzieci małżonków oraz sióstr Krystyny. Publikację ilustruje kilkanaście związanych z nią zdjęć oraz kilka akwarel współautorki. W ten sposób powstała książka, z jednej strony bardzo osobista, ale z drugiej też uniwersalna, wyrażająca nastroje i tęsknoty tysięcy Polaków, którzy w różnych celach wyruszają w podróż za Ocean aby na własnej osobie doświadczyć snu o Ameryce, a przy okazji odwiedzić licznych krewnych w Stanach Zjednoczonych, którzy niemalże znajdują się w każdej polskiej rodzinie. [Autorzy].